En Kullanışlı Armatür Çeşitleri Nelerdir?

Banyo dekorasyonunda mühim bir yere haiz olan armatürler dikkatli bir halde seçilmelidir. Son aşama kullanışlı olabilen armatürler yardımıyla banyonuzun duruşunu değişik bir boyuta çevirebilirsiniz. Ufak bir dokunuş ile büyük farklılıklar elde edebileceğiniz armatürler çağıl, alternatif klasik banyolara en iyi şekilde uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanır.

İşlevsel armatürlerden yararlanmak istiyorsanız lavabo yada duvara monte edilebilecek portatif seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bağlantı noktalarıyla şık bir duruş yakalayabilen armatürler el ve yüz yıkamanın yanı sıra ufak hacimli kaplara su doldurma işlemleri için tercih edilebilir. Çukur lavabolu tezgahlar kullanıyorsanız bu tezgahlar için kolları tezgaha gömülü olan modelleri kullanabilirsiniz. Tesisatların büyük bir kısmı tezgahın altında yer alırken yalnızca armatür parçaları görünür hale gelir.

İşlevsel Armatür Çeşitleri ve Özellikleri

Tezgah tipi olan armatürler uzun ayaklı olabilirler. Genel olarak suyun çıkış ucunun yüksekliği ile dikkat çekerler. Hem de bazı lavabolarda direkt lavabo üstündeki armatür boşluğu yer alabilmektedir. Bu tür durumlarda armatür tipi kısa bacaklı olanları tercih edebilirsiniz. Kısa bacaklı armatürler hem de standart olarak adlandırılır. Armatürlerinizi bu aşamada kullanacağınız lavaboya gore tercih etmeniz gerekir.

Banyolar standart armatürleri duvar üstüne monte edilen ve üstünde soğuk-sıcak su kumandaları ile kullanılabilir. Küvetli banyolar için duvar tipi olan armatürlerin işlevsel özelliklerinden yararlanabilmek için yüksekliğinin en iyi şekilde ayarlanması gerekir. Banyolar için ankastre olarak adlandırılan armatürler de bulunur. Yalnızca soğuk ve sıcak su kumandası tuşu olabilen ürünlerin kontrolü oldukça kolaydır. Lavabo duvar tipi ankastre armatürlerdeki benzer biçimde musluk, denetim bölgesi ve duş benzer biçimde üç ayrı parça yer alabilir.

Yerden monteli olabilecek armatürler ise bilhassa alternatif tasarımlar arayanlar için ideal seçenekler içinde bulunur. Her biri işlevsel özellikleri ile ön plana çıkan armatürler geniş kullanım alanına haizdir. Değişik banyo dekorasyonları için bulabileceğiniz çeşitli armatürler uzun soluklu kullanımlarda herhangi bir soruna yol açmaz. Armatür seçiminizi yapmak istiyorsanız VitrA’nın en hususi alternatiflerine göz atabilirsiniz. Dekorasyon tarzınıza uyum sağlayabilecek armatürler kendi içinde değişik fiyat seçeneklerine de haizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi