Çaydanlık nasıl parlatılır? Evde çaydanlık parlatma nasıl olur?

Kimi zaman çaydanlık yanması ile karşı karşıya kalınıyor. Bu durumdan sonrasında çaydanlık parlatma şekilleri denenebilir. Peki evde çaydanlık parlatılır mı? Evde çaydanlık parlatmanın şekilleri nedir? İşte yanık çaydanlık temizlemesi bilgileri…

Çaydanlıklar uzun süre ocakta tutup yüksek ateşe maruz bırakıldığında yanabilir. Bu durumda eğer fazla bir hasar yoksa yanan kısımlar evde paklanabilir. Çaydanlığı yanan vatandaşlar “Evde çaydanlık iyi mi parlatılır, yanık çaydanlık iyi mi temizlenir?” sorularına cevap arıyorlar.

Evde yanık çaydanlık temizleme şekilleri

Ocakta kaynattığınız suyun bitmesi ya da yüksek ısıya uzun süre maruz kalması sonucunda çaydanlığın yanmasına kısaca kararmasına niçin olur. Kararan çaydanlıkları temizlemek için ise şu adımları izlemekte fayda vardır;

Çaydanlığı ıslatın

Lavabonun içine sıcak su dökün ve birkaç damla yağ sökücü tesiri olan bir bulaşık detarjanı ilave edin. Çaydanlığınızı lavabonun içindeki suya yerleştirin ve su soğuyana kadar beklemeye alın. Bu aşamada daha çok bekletmeniz tesirini daha fazlaca göstermesini sağlayacağından süreyi arzu ettiğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Üstüne kabartma tozu dökün

Çaydanlığı sudan çıkardıktan sonrasında üstüne kabartma tozu serpin. Peşinden yumuşak kılları olan bir fırça ya da süngeri ıslatın ve üstüne detarjan püskürtün.

Fırçalamaya başlayın

Ufak daireler halinde fırça ya da sünger yardımı ile kararmış noktaları ovmaya başlayın. Bu aşamada fazla bastırmamak çaydanlığınızın yüzeyine zarar vermemek için önemlidir. Fırçanız ya da süngeriniz karardıkça durulayıp işleme devam edin ve son olarak çaydanlığı durulayın.

Son uygulama

Kararmış alanlar tam olarak çıkamadıysa aynı adımları tekrarlayın. Bazı noktalar inatçı olabilir ve çıkamayabilir. Bunun için ise kabartma tozunu sirke ile karışmasını sağlayarak lekeli kısımlara uygulayıp peşinden ovma ve durulama adımını yapmanız yeterlidir. Bu yöntem yardımıyla kısa bir sürede çaydanlıklarınız ilk günkü kadar parlak ve temiz olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi