Can Bonomo kimdir, kaç yaşında ve nereli ? Can Bonomo Türk mü ?

Can Bonomo kimdir, nerelidir? Can Bonomo kiminle evli? Can Bonomo almış olduğu ödüller neler? Son zamanlarda en fazlaca dört gözle beklenen şarkıcılardan Can Bonomo arama motorunda en fazlaca araştırılanlar içinde yer almakta. Öykü Karayel ile evli olan Can Bonomo’ nun yaşamı merak edilmekte. Sizler için bu mevzu hakkında dört gözle beklenen tüm detaylara değineceğiz. İşte detaylar…

Can Bonomo Kimdir?

Can Bonomo kimdir? Meşhur müzisyen Can Bonomo 16 Mayıs 1987 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Bonomo Türk müzisyen, ozan ve oyuncudur.

Ailesinin kökeni; İzmir ve Selanik’e yerleştirilen Yahudilerdendir.

Meşhur müzisyen müziğe sekiz yaşlarında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise süresince sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. Informasyon Üniversitesi’nde sinema-televizyonculuk bölümünden mezun oldu. Can Bonomo ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM’e sonrasında radyoculuk için başvurarak kabul edildi. Ardında Can Bonomo Show adlı programına başladı.

Sanatçı bir süre sonrasında Radio N101’e geçerek programına devam etti. MTV Türkiye’den gelen teklif üstüne Rock’n Dark Express adlı programı sunmaya başladı. Can Bonomo albüm yapımcısı Can Saban ile tanıştı. Can Saban’a bir demo kaydedip gönderdi. İki yıl devam eden çalışmanın arkasından, Can Saban’ın yapımcılığını üstlendiği Meczup adlı ilk albümü Ocak 2011’de gösterildi.

Süratli bir halde başarı merdivenlerini tırmanan Can Bonomo, 22-24 ve 26 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek olan 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edeceği 9 Ocak 2012 tarihinde duyuruldu.

22 Şubat 2012 tarihinde, Türkiye’nin Şarkısı adlı programda söz ve müziğini kendi yazdığı “Love Me Back” adlı şarkıyı tüm dünyaya tanıttı. Şimdilerde meşhur oyuncu Öykü Karayel ile evli olup Roman isminde bir evladı vardır.

Can Bonomo Almış olduğu Ödüller

2011 – 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri – ‘En İyi ÇıkışYapan Sanatçı’

2011 – 38. Altın Kelebek Tv Ödülleri – ‘En İyi ÇıkışYapan Solist’

2012 – 2. OMÜ Medya Ödülleri – En İyi Çıkış Meydana getiren Sanatçı

2012 – Avrupa Gazeteciler Derneği Ödülleri – Senenin En İyi Pop/Rock Müziği Sanatçısı

2013 – 10. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri – En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı

Albümleri :

2011 – Meczup

2012 – Aşktan ve Gariplikten

2012 – Love Me Back (single)

2012 – Ali Baba (single)

2014 – Bulunmam Gerek

2017 – Evren Sustu

Şiir Kitapları:

2013 – Delirmek Belirmektir

2016 – Şu Sevdalar Tevatürü

Filmleri ve Dizileri:

Oyuncu :

2016- Aile İşi (Berk) (TV Dizisi)

2015 – The Yetimler (Beyaz perde Filmi)

2011 – Artı 18 (Can)(TV Dizisi)

2010 – Maskeli Balo (Dilan)(TV Dizisi) .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi