30 Ağustos kaç gün tatil olacak? 3 gün tatil var mı?.

30 Ağustos Zafer Bayramı yaklaşırken vatandaşlar 30 Ağustos kaç gün dinlence olacak araştırıyorlar. 30 Ağustos hangi güne denk geliyor? 30 Ağustos tatili ne vakit? İşte detaylar…

Her yıl olduğu benzer biçimde bu yıl da 30 Ağustos resmi dinlence olarak takvimlerimizde yazmaktadır. Sadece 30 Ağustos bu yıl hangi gün? 30 Ağustos tatili hangi günlerde olacak? 30 Ağustos tatili 4 gün mü? İşte 30 Ağustos tatili hakkında detaylar…

30 Ağustos Zafer Bayramı zamanı her yıl olduğu benzer biçimde 2022’de de Türkiye’nin her yerinde kutlamalar yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin en mühim günleri içinde yer edinen 30 Ağustos resmi bayram duyuru ediliyor. Peki 30 Ağustos tatili kaç gün olacak? 30 Ağustos bu yıl hangi güne denk geliyor?

30 Ağustos Zafer Bayramı Merasim Programı

a) Ankara’da Zafer Bayramı Töreni:

1 ) Cumhurbaşkanınca Anıtkabir’e çelenk konularak İstiklal Marşıyla birlikte bayrak göndere çekilir.

2) Tebrikat Cumhurbaşkanı tarafınca kabulü yapılır.

3) Cumhurbaşkanı, törene katılanlara ve vatandaşların bayramını kutlar.

4) İstiklal Marşı eşliğinde meydana getirilen bayrak selamının peşinden merasim geçişi ve programda planlanan öteki etkinlikler gerçekleştirilir.

b) Ankara haricinde meydana getirilen Zafer Bayramı töreni:

1) Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına ya da büstüne mülki yönetim ve belediye başkanınca çelenk bırakılır. Anıtın alt kaidesinin ortasına en yüksek yerel en büyük mülki amirinin çelengi, soluna ise belediyeye ilişkin çelenk yerleştirilir. Çelenk bırakıldıktan sonrasında İstiklal Marşıyla birlikte bayrak asılır.

2) Yerel yönetim amiri, belediye başkanı eşlik etse bile ekteki sıralama sırasına bakılırsa makamında kutlama almaya devam eder.

3) Mülki yönetim amiri, (…) belediye başkanı ile beraber katılımcılar ve vatandaşların bayramını kutlar ve İstiklal Marşıyla birlikte bayrak asılır.

4) Merasim geçişleri mülki yönetim amiri ve belediye başkanınca onur tribünü üstünden selamlanır.

5) Öteki program faaliyetleri yürütülür.

6) Vali tarafınca Zafer Bayramı resepsiyonu takdim edilir.

30 Ağustos Zafer Bayramı tatili

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı tatili Salı gününe denk gelmektedir. Eğer 29 Ağustos da resmi dinlence duyuru edilirse hafta sonu ile beraber toplamda 4 gün dinlence olacak. 29 Ağustos’un dinlence olup olmayacağı mevzusunda hemen hemen resmi bir izahat gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi