Thiocilline Krem Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları Nelerdir ?

Piyasada bulunan ilaç ve kremlerin ne işe yaradıklarını, kullanıcı yorumlarını sitemizdeki sağlık kısmında sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Herkesin oldukça merak ettiği uçuğa iyi geldiği bilinen ”Thiocilline” krem ne işe yarar, kullanıcı yorumları nelerdir gibi soruların cevaplarını sitemizdeki bu yazımızda yazdık.

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar ?

Thiocilline, içerisinde basitrasin ve neomisin sülfat bulunan bir merhemdir. Genelde yanık, cilt travmaları, egzama, çatlak ve bazı yaralanmalarda kullanılır. Reçetesiz satın alınabilen Thiocilline, ülkemizde sıkça kullanılan ve her evde bulunan bir ilaç haline gelmiştir.

Uzmanlar, belirli bir teşhis olmadan uçukların veya yaraların üzerine sürmemeniz ya da koymamanız gereken şeyleri koyarak durumu daha da kötüleştirebilirsiniz. Yine bu çerçevede insanlar genelde kaşıntı ve döküntü gibi cilt yüzeyinde oluşan bozulmaları ortadan kaldırmak için vazelin ve basitrasin gibi maddeleri kullanırlar. Ancak Dr. Lucy Gade’e göre yaralara hiçbir şey sürmemek en iyisidir.

 • Uçuğa iyi geldiği bilinen Thiocilline Krem fiyatı ise 16.70 liradır.

Thiocilline Krem Yorumları

 • doktor tavsiyesi üzerine alıp, aşık olduğum ancak sonrasında firmanın ürünü değiştirmesi ile hayallerimi yıkan kremdir. bulabilirseniz turuncu ambalajlı eski tüpünü alın, stok falan yapın:) çünkü firmanın iddiasının aksine sadece ambalaj değil içerik de değişmiş bence etkinliği azalmış:(

  şimdi bunu yıkanmış, çok hafif su bazlı birşey ile nemlendirilmiş cildinize haftada 3 kere incecik bir tabaka sürüyorsunuz, göz çevresinden en az 2 parmak uzaktan, yatıyorsunuz, sonra sabah kalkınca bir mucizevi porselen cilt sizi bekliyor, ben bunu yaptığım günler resmen fondöten kapatıcı falan sürmüyorum. akşama kadar kaymak gibiyim:)

  sivilce kurutma, kızarıklık ve izler üzerinde etkisi denendi onaylandı,

  tabi ben bunu haftanın 3 günü sudocrem ile dönüşümlü kullanıyorum, onunda faydası var.

 •  bendeki bahsedilen turuncu ambalajlısı. dün bisikletle geçirdiğim bir kaza yüzünden gözümün tam katlanma bölgesi yırtıldı ve üst kirpik diplerimde iki tane minicik delik gibi yaralar var. 🙁 on dakika buz tuttuktan sonra bunu sürdüm acısını 5 dakika içinde aldı. sürüp uyudum, sabah kalktığımda hala sürdüğüm gibiydi, yastığa falan bulaşmadı. morarmalarım bayağı azaldı. tabii şişlik inmedi, gözüm yarı kapalı şu an ama ona yapacak bir şey yok sanırım. sanki kirpiğimden gözüme akma yaptı biraz ama gözünüzü asla yakmıyor, sadece biraz bulanık gördürüyor. ben bu pomadı sevdim süslüler, alın bulunsun kenarda köşede, kaza geliyorum demiyor. 🙁
 • arkadaşımın önerisiyle ağdadan sonra kolumda oluşan sivilcelere sürdüğüm ve bir gecede hepsini geçirmese de söndüren mucizevi deri/göz pomadı.

  bir kez de yüzümdeki beni aldırdıktan sonra doktor kullanmamı söylemişti, düzenli bir şekilde de kullanmama rağmen bi işe yaramadı, iz kaldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi