Terkur Krem Ne İşe Yarar ? Kullanıcı Yorumları

Genel olarak insanların kullandığı kremlerden biri olan ve aşırı terlemelere karşı çözüm olarak kullanılan ”Terkur Krem” hakkındaki detaylı bilgileri, nasıl kullanılması gerektiğini ve kullanan hastaların önerilerini sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık. Sağlık bölümünden daha bir çok krem ve ilacın faydalarına ve yan etkilerine ulaşabilirsiniz.

Terkur Krem Nedir, Ne İşe Yarar ?

Terkur krem etken madde olarak alüminyum hidroksiklorit adı verilen bir bileşendir. Alüminyum hidroksiklorit, reçetesiz satılan deodorantlarda ve antiperspirantlarda kullanılan bir büzücüdür. Hiperhidroz (aşırı terleme) tedavisinde kullanılan güçlü bir antiperspirandır. Alüminyum hidroklorür, ter bezlerinin aktivitesini azaltarak çalışır ve ayrıca ter bezlerini de küçültebilir.

Alüminyum bazlı antiperspiranlar, ter kanallarını tıkayarak çalışır ve böylece cilt yüzeyine ulaşan ter miktarını çok büyük oranda azaltır. Alüminyum tuzları, formülasyon asidik (düşük pH) olduğu sürece çözünür. Cilde uygulandığında ve terle temas ettiğinde pH yükselir ve alüminyum tuzlarının çökelmesine ve ter bezlerinin üzerinde bir tıkaç oluşturmasına neden olur. Ter, ter bezi tarafından üretilmeye devam eder ancak cilt yüzeyine bu şekilde ulaşamaz.

 • Terkur Kremi normal kremler gibi koltuk altınıza parmağınız yardımı ile yayarak kullanabilirsiniz.

Terkur Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Her ilacın ve kremin olduğu gibi anlatmış olduğumuz ”Terkur Krem’‘inde belirgin yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler ile ilgili en belirginlerini sizler için yazımızın devamında yazdık.

Terkur Kremin yan etkileri; kurdeşen, nefes almada güçlük ve yüz, dudak, dil veya boğazda şişlik gibi alerjik reaksiyonların belirti ve semptomları vardır. Alüminyum hidroksiklorit maddesine karşı duyarlı veya alerjisi olan kişiler onu kullanmamalıdır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve hemen doktora başvurun.

Terkur Krem Kullanıcı Yorumları:

Terkur kremi aktif olarak kullanan veya daha önce kullanmış olan hastaların krem ile ilgili yorumlarını yazımızın devamında listeledik.

 • terlemeyi onleyici ilac. adindan da anlasilabilecegi gibi turk malidir. viagraninda turkiyede bu akima uyarak sikkalk adiyla piyasaya surulebilecegini akillara getiren marka
 • orva ilaç firması tarafından üretilen, aluminyum hidroksiklorit ihtiva eden kremdir.
  antihidrotik özelliğinden dolayı özellikle el ve ayaklarda görülen aşırı terlemelerde ( hyperhidrosis ) kullanılır.
 • ayaklarım kokuyor diyip basit bir çözüm arayan herkese ilaç gibi gelecek ilaç. tüpü 4.5 türk lirası, 1 ay gider düzenli olarak kullanırsan. önce ayaklarını adam gibi yıkarsın daha sonra, bu ilaçtan sürersin biraz, çorabını giyersin ve sonuç olarak ayakların bir daha kokmaz.

  zaten 1 ay düzenli kullanınca 3-5 ay hiç kullanmasan da, ayakların hiç kokmuyor.

  yıllar sonra gelen edit: formülü mü değişti yoksa benim ayak mı adapte oldu bilmiyorum ama eski gücü yok, son tüpüm de işe yaramazsa alternatiflere* yöneleceğim.

 • yıllardır kafa ve yüz bölgesinde aşırı terleme şikayetim olmasına rağmen varlığından bugün haberdar olduğum terleme önleyici krem. bugün ilk dozumu aldım.*

  ilk sürüşte biraz hissettirdi kendisini. bakalım düzenli kullanım sonrası editlerim.

  edit: tabiki normal insanların terlerini kesiyor olabilir ama bende işe yaramadı sağ olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi