Semra Topçu Kimdir, Kaç Yaşındadır ?

Herkesin en çok merak ettiği isimleri sitemizde yazmaya devam ederken bu yazımızda da gazeteci olarak bir çok kişi tarafından okunan ”Semra Topçu” hakkındaki merak edilenleri sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık. Herkesin merak ettiği isimleri sitemizdeki biyografi kısmında yazmaya devam ediyoruz.

Semra Topçu Kimdir ?

Ekim 1972 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelen Semra Topçu, ilkokul ve prtaokul eğitimini başkentte tamamlamıştır. Ankara Kanuni Lisesi mezunu olan Semra Topçu, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 1993 yılında tamamlamıştır. Mezuniyetini takip eden yıl içerisinde TRT’de muhabir olarak çalışmaya başlayan Semra Topçu, sonrasında ETV be Flash TV’de muhabirlik yapmıştır. 1998’de ETV Ankara haber müdürü olan Semra Topçu, bu görevinden 2003 yılında ayrılmıştır. 2011’de yeniden ekranlara dönüş yapan Semra Topçu, Halk TV’dehaber müdürü olarak görev almış ancak buradaki görevinden ayrılmıştır. Başarılı gazeteci ve yazar Semra Topçu, son olarak KRT TV ekranlarında Cumartesi günleri ”Haftanın Panoraması” adlı programı sunmaktadır.

Semra Topçu gazeteciliğin dışında kitap yazarlığı da yapmaktadır. Yazımızın devamında Semra Topçunun yazdığı kitapları paylaştık.

  • Mareşal Fevzi Çakmak
  • Halide Edip Adıvar
  • Güne Başlarken: Hafızayı Taze Tutmak
  • Ata ve Latife Hanımefendi
  • Ve Özal’dan Sonra Kaybolan Yıllar
  • Özallı Yıllar: Kaybolan Yılların Ardından

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi