Pramofen Krem Ne İşe Yarar? Kullanıcı Yorumları

Pramofen krem hakkındaki tüm bilinenleri sitemizde yazdık. Pramofen kremin hangi hastalıklara karşı kullanıldığını, ne kadar olduğunu ve kullanan hastaların pramofen kremi ile ilgili yorumlarını da sitemizdeki bu yazımızda yazdık.

Genel olarak boşaltım sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanılan ”Pramofen Krem” hakkındaki bilinenler yazımızın devamında…

Pramofen Krem Ne İşe Yarar ?

Pramofen krem kendine has kokusu ile bilinen bir kremdir. Beyaz renkli ya da beyaza yakın bir renktedir. Bununla birlikte homojen kıvamdadır. Eczanelerde 50 g krem, içi laklı (epoksi fenolik rezin), lateks bağlantılı polietilen kapaklı ve polietilen kanüllü alüminyum tüpler içerisinde ve karton kutuda kullanma talimatı ile beraber sunulmaktadır. Aynı zamanda etkin maddesi %1 oranında pramoksin hidroklorür ve %0,25 oranında fenilefrin hidroklorürdür.

Deri yüzeyine sürülerek uygulanan Pramofen krem antihemoroidaller adı verilen hemoroidlerin tedavisinde kullanılan bir kremdir. Aynı zamanda ağrılı ve iltihaplı dış ve iç hemoroidlerin (rektal/anal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır.

  • Dışkıladıktan sonra bölgeyi sabunlu su ile güzelce temizleyin ve kurulayın. Günde 4 defa olarak şekilde Pramofen kremi bölgeye uygulayın.
  • Avixa ilaç tarafından eczane raflarında basur ilacı olarak satılan Pramofen krem ortalama fiyatı 65 TL’dir.

Yan Etkileri Nelerdir ?

Pramofen kremin de her kremde olduğu gibi bazı yan etkileri bulunmaktadır. Lakin genellikle Pramofen krem iyi tolere edilmektedir. Şimdi Pramofen kremin ciddi yan etkilerine bir göz atalım.

  • Uygulama bölgesinde kanama
  • Alerjik reaksiyon (kaşıntı, döküntü, kızarıklık gibi) gelişirse
  • Uygulama bölgesinde ağrı, iritasyon, tahriş, kızarıklık
  • Uygulama sonrası 7 gün içinde düzelme olmazsa ve mevcut durum daha da kötüleşirse

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi