Okaliptüs Yağı Saç Bakımı İçin Nasıl Uygulanmalı ?

Okaliptüs yağı son zamanlarda oldukça sık kullanılan ve herkesin faydasını merak ettiği bitki yağlarının başında gelmektedir. Bizlerde bu yazımızda ”Okaliptüs Yağı”nın saçlarımızda nasıl kullanırsak daha faydalı olur yazımızda bahsettik.

Okaliptüs yağını cilde ve saçlara olmak üzere bir çok kullanış biçimi vardır. Herkesin farklı olarak uyguladığı saç bakımında en etkili yöntemi bizler bu yazımızda yazdık.

Okaliptüs Yağı Ve Saça Faydası :

Avrupa ülkelerinde oldukça sık bulunan ve üretim başkenti Portekiz olan Okaliptüs Yağının, içerdiği birçok vitamin ve mineral sayesinde saçların kökten uca yoğun bir şekilde beslenmesini sağlar. Özellikle beslenmenize de dikkat etmeniz durumunda okaliptüs yağından maksimum fayda elde edebilirsiniz.

Hem cildimize hem de saçımıza uygulayacağınız okaliptüs yağının faydalarını inceleyelim.

  • açları parlatır. Okaliptüs yağı içerisinde saçın parlamasını sağlayan A vitaminini içermektedir. Düzenli kullanımda saçları kökten uca parlatmaktadır.
  • Saçtaki fazla yağı alır. Okaliptol birçok esansiyel yağda bulunmayan bir bileşendir. Lakin okaliptüs yağında bolca bulunur. Bu madde saçtan fazla yağı arındırır.
  • Saça nem sağlar. Okaliptüs yağı alfa-terpineol bileşenini tıpkı okaliptol gibi bolca bulundurur. Bu bileşen saçların bolca nemlenmesine katkı sağlar.
  • Saçın hızlı uzamasına destek verir. Okaliptüs yağı düzenli olarak kullanıldığında saçın uzama hızını 2 katına çıkarır.

İlgili İçerik: Badem Sütünün Faydaları Nelerdir ?

Okaliptüs Yağı Saça Nasıl Uygulanmalı ?

Okaliptüs yağı ile saçını güçlendirmek ve bakım yapmak isteyen bir çok kişi farklı yöntemlerde kullanım yapsa da her okaliptüs yağı formülü aynı etkiyi göstermemektedir. Bizde en faydalı okaliptüs yağının saça uygulanma şekli hakkında bilgileri bu yazıda yazdık.

  • Hassas saçlar: Saçlarınız hassas bir yapıdaysa dış etkenlerden maksimum derecede korumanız gerekiyor. Daha sonrasında ise 1 yemek kaşığı mısır nişastasının içerisine 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı ilave ederek saçlarınıza sürün.
  • Yağlar saçlar: Saçların yağlanması kötü beslenme ve hormonlardan kaynaklı olabilmektedir. Bunun için 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağını ve 1 yemek kaşığı yeşil kili bir kasede karıştırarak özellikle saç diplerinize gelecek şekilde uygulayabilirsiniz.
  • Kırık saçlar: Saçın kırılması hem dışarıdan hem içeriden birçok faktörden ötürü olabilir. Bunun için 1 tatlı kaşığı mayonezin içerisine 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağını ilave edin ve saç uçları üzerinde durarak tüm saça uygulayın.
  • Kuru saçlar: Saçlarınızda kuruluk var ise önce bol bol su için. Daha sonra 1 yemek kaşığı zeytinyağın içerisine 1 tatlı kaşığı mayonezi ve 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağını ilave ederek saçlarınıza eşit bir şekilde uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi