Jojoba Yağı Nedir ? Cilde Faydaları Nelerdir ?

Herkesin güzellik ve bakım için kullandığı farklı, etkileyici yöntemleri vardır. Bu yazımızda kadınların ciltleri için arkalarına hiç bakmadan gönül rahatlığı ile kullanabilecekleri bir yağ tarifi ile sizlerleyiz. Son zamanlarda oldukça adını sık duyduğumuz ”Jojoba Yağı” nedir, faydaları nelerdir sorusunun cevabını sitemizdeki bu yazımızda yazdık.

Jojoba Yağı Nedir ?

Jojoba yağı zamanında yerli Amerikalıların yaraları ve yaraları iyileştirmek için jojoba tohumlarından elde ettikleri yağdır. Lakin tam olarak toplanım işlenmesi 1970’lerin başına dayanıyor. Jojoba yağının bir diğer adı Jojoba Mumu olarak bilinir. Yapısında bol miktarda E vitamini bulundurması jojoba yağı ile cilt bakımı konusunun kapılarını açtı. Birçok insanın cilt bakımında eksik etmediği jojoba yağı aslında birçok alanda kendisini gösterdi.

Jojoba yağı, Orta Amerika’da yetişen ve bilimsel adı Simmondsia chinensis olan jojoba meyvelerinin soğuk preslenmesinden elde edilen bir yağdır. Aynı zamanda Kızılderililer tarafından yüzyıllardır doku tahrişini ve göz ve boğazdaki mukoza zarının iltihaplanmasını yatıştırmak için kullanılmaktadır.

Jojoba Yağı Faydaları Nelerdir ?

Jojoba yağı kadınların ciltlerinde sarkmalara ve yaraların hızlıca kapanmalarına ek fayda sağlamaktadır. Yazımızın devamında Jojoba yağı faydalarını yazdık.

  • Cilt bozukluklarını tedavi edin. Egzama veya gül hastalığı olarak bilinen rosa gibi cilt rahatsızlıklarından muzdarip olanlar, kuru cilt ve dermatolojik problemlerin neden olduğu kızarıklığı azaltabilen anti-inflamatuar özelliklere sahip bir çare olan jojoba yağı ile refaha kavuşabilir
  • Cildin yağ dengesini sağlar. Jojoba yağı, sebum üretimini dengeleyerek gereğinden fazla yağ salgılamasını engellediği için yağlı ciltlerde de etkilidir.
  • Yaşlılık belirtileri ile savaşır. Jojoba yağı kırışıklıkların tedavisinde etkilidir ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Hücre yaşlanmasını engelleyen güçlü bir antioksidan olan E vitamini açısından zengindir
  • Sivilcelerin oluşumunu engeller. Sebum üretimini yeniden dengelemeye ek olarak, jojoba yağı antiseptik güce sahiptir ve bu da onu akne için olası bir doğal tedavi haline getirir
  • Cildi 7-24 nemli tutar. Jojoba yağı içerdiği yüksek miktardaki seramidler sayesinde cildin yumuşak ve esnek olmasına yardımcı olur. Diğer yağların yanı sıra, hızla emilir ve kalıntı bırakmaz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi