Ceviz Yağı Cilt Bakımında Kullanılır Mı ?

Ceviz yağını yüzümüze sürebilir miyiz, ne faydası var gibi soruların cevaplarını bu yazımızda yazdık. Eski yıllardan beri insanların güzellik ve cilt bakımı için kullandığı ”Ceviz Yağı” faydalarını, nasıl kullanıldığını bu yazımızda yazdık.

Ceviz yağını cilde sürmek İbn-i Sina dönemine dayanmaktadır. Birçok insanın sır gibi sakladığı güzellik maskesinin içerisinde şüphesiz ceviz yağı bulunuyordu. Buda onu dillerden dillere taşıyarak günümüze kadar getirdi. Ceviz yağını yüzümüzde nasıl kullanabileceğimizi, ne faydaları olduğunu yazımızın devamında yazdık.

Ceviz Yağı Ve Faydaları:

Cevizin kendisi ve uçucu yağının iyileştirici ve tonik özellikleri eski çağlardan beri bilinmektedir. Kadifemsi bir tada sahip olan ceviz yağı özellikle İngiltere, Kafkas ve Yunanistan’ın mutfağının bir numarasıdır.

  • Kemik erimesini önler. Ceviz yağında  çok bulunan D vitamini, normal kemik büyümesini ve gelişimini sağlayarak raşitizm ve osteoporozu önler.
  • Kalp krizi riskini en aza indirir. Yapısında alfa-linolenik asit yani F vitamini olarak bilinmektedir. Bu vitamin kan basıncını normalleştirir, kalp krizi ve felç riskini azaltır.
  • Şeker hastalığının önüne geçer. Yapısında bulunan çinko ve bakır içeriği nedeniyle ceviz yağı kan damarlarının duvarlarını güçlendirerek damar sertliği, hipertansiyon, iskemi, şeker hastalığı ve artrit gibi hastalıkların gelişmesini engeller
  • Protein emilimini hızlandırmaktadır. Ceviz yağı yüksek lizin içeriğinden dolayı protein emilimini hızlandırma ve optimize etme yeteneğine sahiptir.
  • Bağırsakları temizler. Ceviz yağının bileşiminde bulunan esansiyel bir yağ asidi olan sitosterol, kolesterolün bağırsaklar tarafından emilmesini engeller, barğırsakların arınmasına yardımcı olur
  • Vücudu radyasyondan korur. Ceviz yağının bileşenleri hücreleri serbest radikaller tarafından tahribattan korur ve bu nedenle radyasyon seansları sırasında vücudun korunmasına ve yenilenmesine katkıda bulunur.
  • Karaciğerin fonksiyonunu düzenler. Ceviz yağının sürekli kullanımı karaciğer hücrelerini onarır ve güçlendirir, safra akışını arttırır ve safra kanallarının elastikiyetini arttırır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi