Arzu Çerkezoğlu Kimdir, Kaç Yaşındadır ?

DİSK Genel Başkanı ve aynı zamanda doktor olan ”Arzu Çerkezoğlu” hakkındaki merak edilenleri sitemizdeki bu yazımızda yazdık. Herkesin merak ettiği isimleri sitemizdeki biyografi kısmında yazmaya devam ediyoruz. Sizlerde merak ettiğiniz ünlü ve fenomen isimleri sitemizden aratabilirsiniz.

Arzu Çerkezoğlu Kimdir ?

11 Ağustos 1969 tarihinde Artvin’in Şavşat ilçesinde dünyaya gelen Arzu Çerkezoğlu, sendikacı, aktivist ve tıp doktoru olarak bilinmektedir. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Arzu Çerkezoğlu, mezuniyetinin ardından çeşitli sendikalarda görev almıştır. Kamu görevinin sona ermesinden sonra 2001 yılında Dev-Sağlık- İş’e üye olan Arzu Çerkezoğlu, bu sendikada genel başkanlık görevinde bulunmuştur. 2013 senesinde DİSK genel sekreterliğine seçilen Arzu Çerkezoğlu, Haziran 2016 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle göz altına alınmış ancak daha sonra serbest bırakılmıştır. Arzu Çerkezoğlu daha öncesinde, Gezi Parkı protestoları sırasında yine Recep Tayyip Erdoğan tarafından aşırıcı sendikal hareketleri nedeniyle itham edilmiştir. DİSK’in 15. Genel Kurulu’nda genel başkan seçilen Arzu Çerkezoğlu, bu göreve seçilen ilk kadın başkan olmuştur. Arzu Çerkezoğlu ayrıca TTB ikinci başkanı Ali Çerkezoğlu ile evlenmiştir.

1 Mayıs 2022’de düzenlenecek gösteriler için İstanbul Valisi ile görüşmelerin yapıldığını ifade eden Arzu Çerkezoğlu, valinin tutumunun muğlak olduğunu belirtmiş ancak kutlamaların da yapılması gerektiğinden söz etmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi